Export objednávek z Prestashopu

Proč exportovat objednávky?

Pomocí exportu objednávek, který následně naimportujete do SmsManagera budete moci jednoduše oslovit zákazníky, kteří si u vás objednali zboží a vy s nimi chcete dále efektivně pracovat. V tomto návodu si ukážeme, jak např. připravit nabídku pro zákazníky, kteří například:

  • Nakoupili nad 1000 Kč
  • Neuhradili zatím objednávku
  • Navštívili naši pobočku osobně a další

Příprava výpisu objednávek v Prestashopu

V administraci Prestashopu vyberte v levém menu položku Objednávky a z rozbalovacího menu vyberte Objednávky.

Následně se zobrazí seznam objednávek uskutečněných ve vašem e-shopu. V tabulce si nastavte libovolný filtr, který odpovídá Vašim požadavkům (např. výše objednávky, stav úhrady, apod.)

Nyní klikněte na tlačítko Exportovat do správce SQL tato funkce je zcela bezpečná. Pracuje sice přímo s databází, ale neumožňuje provádět žádné zápisy ani mazání. Tato funkce umožňuje pouze přizpůsobit výpis dat.

Nyní se zobrazí okno správce SQL.

Na této stránce doporučujeme nahradit  Název SQL dotazu  tak, aby odpovídal nastavenému filtru a také tomu, že výpis doplníme o telefonní čísla. Například tedy: "Objednávky nad 1000Kč + tel. číslo".

Nyní přichází nejdůležitější část a to úprava SQL dotazu. První řádek v tomto okně vypadá přibližně takto: 

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS a.`id_order`, `reference`, `total_paid_tax_incl`, `payment`, a.`date_add` AS `date_add`
		

Nyní potřebujeme pouze rozšířit výpis o telefonní číslo zákazníka, proto hned za první dva příkazy SELECT a SQL_CALC_FOUND_ROWS doplníme mezeru a vložíme: address.phone, (včetně čárky za "phone", tak aby čárka oddělovala následující název a.`id_order`.

První řádek tedy bude po úpravě vypadat takto:

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS address.phone, a.`id_order`, `reference`, `total_paid_tax_incl`, `payment`, a.`date_add` AS `date_add`
		

Do ostatních částí SQL dotazu nezasahujte, ani jej neměňte.

Následně SQL dotaz uložte.

Prestashop vás po uložení automaticky přesměruje na stránku s uloženými SQL dotazy. Zde uvidíte i nově vytvořený.

Když u nově vytvořeného dotazu kliknete na tlačítko " Exportovat" získáte CSV soubor, který již pohodlně importujete do SmsManagera, protože bude obsahovat i telefonní číslo. Ověřit si výsledek výpisu SQL dotazu můžete tak, že na celý řádek s SQL dotazem kliknete. Zobrazí se vám náhled vypsaných dat kde již uvidíte sloupec s telefonním číslem.

Did this answer your question? Thanks for the feedback There was a problem submitting your feedback. Please try again later.

Stále potřebujete pomoci? Napište nám Napište nám